Vratislavice : Frýdlant "B" 1:1 (1:1)

14.04.2014 22:51

V neděli 13.4. byl naším hostem v Doubském azylu tým Frýdlantu „B. Před tímto zápasem byl náš cíl jasný – prodloužit sérii neprohraných zápasů (nejlépe vítězstvím) a přerušit vítěznou sérii soupeře. Frýdlant z dosavadních tří jarních kol všechny zápasy vyhrál při skóre 18:1.

I přes ofenzivní sílu soupeře, kterou jeho výsledky vzbuzovali se domácí do svého soka pustili bez ostychu a celý první poločas byli jasně lepším mužstvem. Od prvních minut hráli pěkný kombinační fotbal. Soupeř jen bránil a čekal na chybu domácích, která přišla v 17. minutě. Domácí nezlvádli ve středu hřiště rozehru trestného kopu hostí a míč se dostal až k Stejskalovi, který tváří v tvář brankáři nezaváhal 0:1. Domácí ale setrvali v předváděné hře a odměnou jim bylo vyrovnání, které na sebe nenechalo dlouho čekat. Po faulu na Šidáka se k trestnému kopu postavil Petr Mätzelt a přesnou střelou k tyči přes zeď soupeře nedal golmanovi žádnou šanci 1:1. Domácí ze své herní převahy nedokázali bohužel v prvním poločase nic víc vytěžit i když šance ještě měli. Ty byly hlavně ze standardních situací, kdy chybělo i pověstné štěstí a větší důraz v koncovce. Hosté zahrozili ještě jednou, kdy po dlouhém autu do vápna vystrašil vlastního golmana Jiskra, ale ten byl připraven. A tak skončil první poločas 1:1.

Do druhého poločasu už přišli hosté lépe připraveni a domácím se už nedařila kombinace jako v prvním poločase. Hra se odehrávala mezi vápny a šance se rodily jen po standardních situacích. Hosté ani domácí z nich ale nic nedokázali vytěžit i když domácí byli ke gólu určitě blíž. A tak jedinou vážnou golovou šanci promarnil Lukáš Žabka, který běžel ač stíhán hostujícím obráncem sám na brankáře, ale nechal si míč na poslední chvíli ukoponout. Deset minut před koncem zápasu dostala hra domácích velkou trhlinu. To se po hloupé chybě dostali hosté do samostatného úniku na golmana a domácí Tomáš Slováček to vyřešil faulem před pokutovým územím. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta a trestný kop hostů. S tím si Honza Jirák poradil, ale hra domácích už byla od té doby tímto vyloučením ovlivněná. Poslední šanci zápasu měl i v oslabení Tomáš Šidák, po autu se šikovně obtočil kolem obránce, ale jeho střela z úhlu skončila jen na tyči hostující branky. Hosté se proti oslabeným domácím prosadit také nedokázali a tak skončil zápas konečným výsledkem 1:1.

Bohužel jsme nedokázali své šance přetavit v další gól a tak je výsledek takový jaký je. Myslím, že jsme dnes byli lepší než soupeř. Hlavně v prvním poločase se mi naše hra líbila, teda až na to zaváhání při obdržené brance – Roman Jiskra, hrající trenér.

Sestava:

Jirák – Krejčík, Jiskra, Preissler, Slováček – Mätzelt (68. Dědič), Slavík, Vrána, Čermák – Šidák, Žabka

Branky: Mätzelt          Rozhodčí: Dvořák       ŽK: 4:1                       ČK: 1:0

Ostatní výsledky:  Krásná Studánka „B“:Jablonné 3:2, Jindřichovice:Doubí „B“ 2:2, Horní Řasnice:Osečná 0:6, Nové Město:Hlavice 3:0, Višňová „B“:Gasservis 2:4, Nová Ves „B“:Dětřichov 3:8