Pěnčín : Vratislavice 9:3 (2:0)

23.08.2014 11:38

První vystoupení Sokola Pěnčín na domácím trávníku po postupu se nováčkovi přeboru vydařilo náramně. Mírnou nervozitu z úvodních minut uklidnil v 14. minutě gól Štefana Mihálika, který tím zahájil své velké sobotní představení. Domácí si začali vytvářet další šance a jednu
z nich proměnil v 29. Zdražil na 2:0. Vratislavičtí o sobě dali vědět v 34., kdy Preissler trefil
z přímého kopu břevno pěnčínské branky. Snahu o odpor hostů dokonale „zrušil“ krátce po zahájení druhé půle Mihálik dvěma slepenými góly. Zkušený exligista tak měl už
v 52. minutě na kontě hattrick, což ale zdaleka nebylo jeho poslední slovo. Přesto, že na hřišti již byly znát zkušenosti pěnčínských posil, Vratislavice to ještě zkusily. A podařilo se jim gólem Žabky z penalty a následnou brankou Dědiče snížit na 4:2. Jenže hned za minutu dal Matějček na 5:2 a v další minutě proměnil Mihálik penaltu na 6:2. Gólové hody neměly konce, v 65. Holubec snížil na 6:3. Jenže závěrečná čtvrthodina, to už byla galashow jediného hráče – Pišty Mihálika.
V 75. z trestného kopu nádherně vymetl šibenici a v závěru přidal ještě dva zářezy. Diváci, kterých se na domácí premiéru v Pěnčíně sešlo 150, se sice vyvolávané „desítky“ nedočkali, přesto byli s konečným výsledkem 9:3 a s vedoucí příčkou v tabulce velmi spokojeni.

Branky: 14., 51., 52., 61. z pen., 75., 81. a 90. Mihálik, 29. Zdražil, 60. Matějček – 55. Žabka z pen., 59. Dědič, 65. Holubec. Rozhodčí: Špecián, ŽK: 1:2, 150 diváků. Pěnčín: Brož – Šerpán, M. Škréta (46. Jindřich Škréta), Jaček, Lochman – Bárta (55. Mynář), Matějček, Jan Škréta, Mihálik – Žďárský (65. Gábr), Zdražil. Vratislavice: Opatřil – Stolín, Krejčík, Komárek (85. Vavřena), Němec – Berger, Preissler, Holubec (72. Sandleiter), Čermák (76. Havelka) – Dědič (80. Šída), Žabka.