Vratislavice : Jablonné v Podještědí 0:1 (0:0)

28.04.2014 22:45

Z toho co se v neděli odehrávalo na hřišti v Doubí museli bolet oči. Předvedená hra obou týmů neměla s fotbalem moc společného a byla plná nepřesností. Hostům se až do tohoto zápasu výsledkově nedařilo a podle toho také vypadala jejich taktika. Od začátku spoléhali hlavně na obranu a do šancí se dostávali jen po obrovských chybách domácích. Při všech z nich podržel domácí tým brankář Jirák, kdy na něj dvakrát postupovali hosté tváří v tvář, ale pokaždé v zakončení neuspěli.Domácí měli také své šance a nebylo jich málo, ale naložili s nima stejně jako hosté. A tak se šlo do šaten v poločase za nerozhodného stavu 0:0. Kdo si myslel, že v druhém poločase to bude lepší podívaná, tak ten se mýlil. Obraz hry se nezměnil a tak zápas rozhodl brejk hostů ze 73. minuty, který zakončil po křídelní akci z malého vápna hostující Kovalev 0:1. Domácí se ihned vrhli do útoku, ale v tomto zápase se opravdu nepotkali s formou. Hosté navíc dohrávali v deseti, když v 78. minutě musel předčasně do sprch po druhé žluté hostující Nešvára. Domácí se dostali do dvou šancí, jednu neproměnil střídající Zejbrlík, kdy tváří v tvář brankáři z úhlu minul hostující branku a druhou měl Jiskra, který vyražený míč brankářem nedokázal hlavou usměrnit mezi tyče. Ale i kdyby to dokázal, gól by stejně neplatil, protože mu asistent rozhodčího odmával ofsajd. Hosté se úplně zatáhli a bránili v deseti lidech. Domácí se už do žádné šance nedostali a hosté jen odkopávali balóny co nejdál mimo hřiště a tak utkání skončilo výsledkem 0:1.

 

            Hrající trenér byl z celého zápasu hodně zklamaný. Myslím, že jsme do utkání nastoupili s tím, že soupeře snadno porazíme a podle toho to také vypadalo. Bohužel jsme se za celý zápas nedokázali vzpamatovat. Šance jsme si ke vstřelení gólu nějaké vypracovali, ale bohužel neproměnili. Takový zápas se občas stává. Musíme ho hodit za hlavu a příští týden vše napravit zlepšeným výkonem.

 

Sestava:

Jirák – Čermák, Jiskra, Preissler, Hůza – Mätzelt (71. Zejbrlík), Slavík (78. Šída), Vrána, Hlava (75. Sandleiter) – Šidák, Žabka

 

Rozhodčí: Svinka st.

 

Diváků:           30

 

ŽK: 1:4           ČK: 0:1